Raseinių krašto jaunųjų matematikų olimpiada

• Paskelbta: 2023-12-06

VU Matematikos ir informatikos fakulteto ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos draugystė jau gana ilga. Gruodžio 1 dieną tiksliesiems mokslams neabejingi mokiniai jau dvidešimt antrąjį kartą susirinko į Raseinių krašto jaunųjų matematikų olimpiadą prof. Jono Kubiliaus taurei laimėti.

Be šeimininkų dalyvavo dar 7 komandos iš Kaišiadorių, Jurbarko, Šiaulių, Ariogalos, Girkalnio ir Viduklės. Ši matematikų olimpiada įdomi tuo, kad netradicines užduotis – ,,kietus riešutėlius“ kuria VU docentas Romualdas Kašuba  ir VU mokslų daktaras Aivaras Novikas.

Doc. Antanas Apynis vedė gimnazistams netradicinę pamoką, kurios metu pademonstravo matematikos grožį ir jos pritaikymo galimybes. Olimpiados dalyvių darbus atsakingai ir kruopščiai vertino VU lektorius daktaras Aivaras Novikas ir VU magistrantas Andrius Pukšta.

Pereinamoji prof. J. Kubiliaus taurė neliko Raseiniuose. Šįkart geriausiai pasirodė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunieji matematikai.  Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos matematikai taip pat neliko be apdovanojimų. I klasių komanda buvo trečia, o Deimantė Zubrickaitė individualiose varžybose laimėjo II, Rokas Ladyga – III vietą. Bendroje įskaitoje šeimininkai buvo antri.