Erasmus+ projekto „Patyriminis ugdymas. Augdamas Atsakingai Auginu“ kursai Portugalijoje

2022 m. lapkričio 3-9 dienomis gimnazijos anglų kalbos mokytoja Viktorija Gailiuvienė kartu su Girkalnio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aleksandra Liutko Alijauske pagal Erasmus+ programos projektą „Patyriminis ugdymas. Augdamas Atsakingai Auginu“ dalyvavo septynių dienų kursuose „Inclusion starts with I – Learning to live together“ (Įtrauktis prasideda nuo manęs – mokomės gyventi drauge), kurie vyko Funšalio mieste, Portugalijai priklausančioje Madeiros saloje.

Kartu su kursų dalyviais iš Lietuvos taip pat dalyvavo mokytojai, švietimo įstaigų vadovai, dėstytojai iš Rumunijos, Latvijos, Suomijos, Vokietijos ir Danijos. Septyniolika dalyvių kursų metu aptarė savo šalių švietimo sistemų ypatumus, pristatė savo mokyklas, gilinosi į įtraukiojo ugdymo specifiškumą, problematiką, išbandė netradicinius ugdymo(-si) metodus, nagrinėjo stereotipų poveikį ugdymui, atliko komandos formavimo užduotis, ieškojo geriausių galimų konfliktų sprendimo būdų. Kiekvieną dieną nagrinėjama vis kita aktuali švietimui ir ugdymo procesui kursų tema padėjo geriau pažinti kitų šalių švietimo sistemų privalumus bei įžvelgti galimus trūkumus, pasidalinti kolegiška patirtimi ir ieškoti bendrų idėjų tolesniam bendradarbiavimui, partnerystės ryšiams.

Kursų organizatoriai surengė keletą ekskursijų, kurių metu susipažinome su svarbiausiomis Madeiros ūkio šakomis, Portugalijos kultūros ir gastronomijos paveldu, pasigrožėjome nuostabia „amžinojo pavasario“ sala vadinamos Madeiros gamta.