Dar vienas gimnazijoje įgyvendintas projektas

Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi dar vienu įgyvendintu projektu - rugsėjo mėnesį užbaigti visi saulės fotovoltinės elektrinės ant gimnazijos pastato stogo įrengimo ir pridavimo darbai.

Dar 2022 m. vasarą gimnazija  pateikė paraišką Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai paramai gauti pagal „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams“ priemonę, kuri buvo patvirtinta 2022 m. rugsėjo 8 d.  (projekto vertė – 71523.54 Eur, iš jų subsidija –59110.36  Eur, Savivaldybės dalis –17531.54  Eur).

Saulės elektrinės įrengimo darbų pirkimas atliktas per CPO. Pirkimo objektas  –  saulės šviesos energijos fotovoltinės elektrinės projektavimas, įrangos įsigijimas, rangos darbai, aptarnavimo ir priežiūros paslaugos. Sutartis su pirkimo konkursą laimėjusiais  rangovais  (UAB „Elmitra“)  pasirašyta 2023 m. vasario 17 d.  

UAB „Elmitra“, laimėjusi saulės elektrinės įrengimo konkursą, laiku ir  kokybiškai atliko visus darbus ir šiuo metu jau galima sakyti, kad gimnazija tapo elektros energijos gamintoja. Tad nuo šiol gaminama elektra iš atsinaujinančių šaltinių leis  ne tik taupyti buvusias dideles išlaidas elektros energijai, bet ir prisidėti prie šiltnamio efekto mažinimo. 

Aplinkos projektų valdymo agentūra kiekvienais metais skelbia kvietimą saulės elektrinių įrengimui ant visuomeninės paskirties pastatų. Teikiama subsidija sudaro 80 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Gimnazija šia galimybe pasinaudojo ir skatina kitus tai padaryti, kad kuo daugiau rajono įstaigų taptų ekologiškesnėmis, tvaresnėmis.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas