„ŽALIOJI OLIMPIADA“ skatina kurti

Mūsų gimnazistai vasario – balandžio mėn. dalyvavo nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ veiklose. Tikslas - netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą – perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, formuoti įpročius, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui.

Įveikiant pirmąjį etapą dirbo Ig1, IIg4 klasės moksleivių komanda, prisidėjo ir dalyvavo nemaža dalis gimnazijos bendruomenės. Tai vyko renkant, rūšiuojant popieriaus, plastiko, stiklo atliekas. Ieškant atsakymų, kaip būtų galima sumažinti šių atliekų, tekstilės bei maisto atliekų kiekį gimnazijoje, kaip taupyti vandenį, elektros energiją. Ačiū mokytojoms K. Budrikienei ir R. Kauneckienei bei gimnazistams, prisidėjusiems prie aplinkosaugos problemų sprendimo ir  kūrybiškai pažvelgusiems į antrinį žaliavų panaudojimą parodoje „Aš atgaivintas...!“. Galėjome pasidžiaugti ir atrasti puikių idėjų.

Norime pasidžiaugti! Pirmasis etapas įveiktas. Tad toliau mokomės taupyti resursus, kaupiame  neįkainojamą žinių bagažą, buriame komandą ir ruošiamės pusfinaliui - antrojo etapo iššūkiams, protmūšių rungtims!!!

„Nėra tokio žmogaus, kuris gimė viską mokėdamas, todėl svarbu savyje rasti norą suprasti, kurti, tobulėti, rūpintis kitais, aplinka. Tuomet šis noras gali tapti nenugalima jėga vedančia pirmyn ir ugdančia visapusiškai išprususį žmogų.“

Geografijos mokytoja Kristina Ražanienė

Augustės Juškytės